Haber

Adalet Bakanlığı’nda devir teslim: Bakan Tunç’tan ‘Yeni Anayasa’ mesajı

Adalet Bakanlığı’nda devir teslim töreni düzenlendi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, görevi Bekir Bozdağ’dan devraldı. Tunç, “Şimdi sivil bir anayasa için uzlaşıya varmak en büyük arzumuz olacak” diyerek yeni anayasanın sinyalini verdi.

Bekir Bozdağ, “Yaptıklarımız kayıtlardadır, ortadadır. Milletimiz, devletimiz şahittir. Bugün görevi gönül rahatlığıyla kardeşim Yılmaz Tunç’a emanet ediyorum. O zaten görünmezlerdendi.” Meclisimizde ve partimiz bünyesinde gösterdiği başarı ile adalet politikalarının yardımcıları olarak “Bakanlık ile çalıştık. Bakanlıkta olan bitenden haberdardır. Politikaları etkin bir şekilde uygulayacaktır” dedi.

Bakan Yılmaz Tunç, “Seçim sürecinde yanımızda olan aziz milletimize çok teşekkür ediyorum. 21 yıldır yönetim ve siyaset anlayışımızın temelinde daima adalet, temelinde de daima insan olmuştur. Hukukun üstünlüğünün tahkim yolunda değerli reformları hayata geçirdik.Sessiz devrim denebilecek çalışmalara imza attık.Milletimiz için çok değerli mevzuat değişikliklerini hayata geçirdik. Değerli anayasa değişikliklerini hayata geçirdik. Şimdi sivil Anayasa için mutabakata varılması en büyük temennimiz olacaktır” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu