Yaşam

Altun’dan Kılıçdaroğlu’na: Sizin AJANS’larınız strateji ve siyaset üretemez

ensonhaber.com

Bu kez Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve ekibi hedef alındı. Kılıçdaroğlu’nun paylaşımında,

Fahrettin Altun, Serhat ve ekip arkadaşları Çağatay ve Evren; Uğraşmaya çalıştığınız dark web dünyası, yabancı istihbaratın eline geçecektir. Cambridge Analytica oynamak kapasitenizi aşıyor çocuklar. BU BENİM SON UYARIMDIR!

sözlerini söyledi.

Fahrettin Altun’dan Kılıçdaroğlu’na yanıt

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun da Kılıçdaroğlu’nun Twitter hesabından yaptığı açıklamaya şu sözlerle yanıt verdi:

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Başkan Yardımcılarım Çağatay ve Cihan beyler, Bilgi İşlem Daire Başkanım Serhat, ülkemizin stratejik bağlantısı için gece gündüz çalışan ve bu çabada özellikle büyük başarılar elde eden İrtibat Büromuzu bir kez daha karalamaya çalıştı. Ülkemize yönelik sistematik dezenformasyon ile. .

Pişman olduk.

“Demokrasiyi özümsemiş hiçbir siyasetçiye yakışmaz”

Sayın Kılıçdaroğlu’nun tweetlerini yazan AJANS’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin kamu görevlilerini iftira niteliğinde sözlerle ifade etmekte bir sakınca görmemesi anlaşılır bir durumdur.

Ancak demokrasiyi özümsemiş hiçbir siyasetçinin dedikodu ve iftira siyasetine başvurması, devletin kamu görevlilerini isimlerini anarak hedef göstermesi kabul edilemez.

“Devletimizin çıkarlarını korumak muhalefetin görevidir”

Sayın Kılıçdaroğlu,

Bu noktada sorumluluğun yurt dışından hizmet aldığınız acentenize değil size ait olduğunu hatırlatmak isterim.

Devletimizin ve milletimizin yüce menfaatlerini korumak sadece iktidarın değil, muhalefetin de görevidir.

“Stratejiniz yok, politikanız yok”

Ayrıca dezenformasyonla uğraşmayı ön planda tutan Bağlantı Müdürlüğümüz Sayın Kılıçdaroğlu’nun rahatsız olması da doğru yolda olduğumuzun bir göstergesidir.

Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyasının başından sonuna kadar kurumumuzu hedef alması, çevresindeki “profesyonellerin” bir stratejisi olmadığını ve siyaset üretemediğini ortaya koymaktadır.

“Sosyal medyayı manipüle etme çabaları başarısız olur”

Bunu söylemesek de sorun değil. Bu açıklamayı hangi amaçla yaptığınızı ve neyi engellemeye çalıştığınızı çok iyi biliyoruz.

Demokrasiyi ve kamu yararını korumak ve müzakere kültürünü güçlendirmek için sosyal medyadaki troll ağlarını ve köleleştirilmiş hesaplarla sosyal medyayı manipüle etme sistemlerini geçersiz kılmaya devam edeceğiz.

“Dezenformasyonla mücadelemiz devam edecek”

Milletimizin hizmetindeyiz.

Milletin iradesi bizim için kutsaldır.

Biz liderimize ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyoruz.

Türk Yüzyılı ideali için çalışıyoruz.

Demokrasinin en büyük düşmanlarından biri olarak gördüğümüz dezenformasyonla mücadele ediyor, ulusal ve uluslararası kamuoyunu gerçek, hızlı ve şeffaf bir şekilde bilgilendiriyoruz.

Sorumluluk bilinciyle milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

Takdir aziz milletimizindir.

haber-karapurcek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu