Ekonomi

Binance, ABD yatırımlarını geri çekmeyi değerlendiriyor

Investing.com – En büyük kripto para borsası Binance, son günlerde ABD düzenleyicilerinden gelen baskının artması nedeniyle bir dizi ABD yatırımını geri çekmeyi düşünmeye başladı.

Bloomberg’in servis ettiği habere göre Binance, değerli bir banka ortağı ve stablecoin ihraççısına yönelik son dönemdeki düzenleyici baskıların ardından ABD yatırımlarından çekilmeyi düşünüyor. Binance uzun süredir ABD SEC, CFTC ve Adalet Bakanlığı tarafından soruşturma altında ve bu baskılar son zamanlarda uygundan iyiye doğru arttı.

Söylentiler arasında Binance’s Circle istikrarlı kripto varlığı ABD Doları ParalarıDahil olmak üzere tüm ABD merkezli projelerin belirteçlerinin olduğu düşünülse de BinanceCEO’su Changpeng Zhao, Twitter’da bu iddiayı yalanladı.

ABD’de artan düzenleyici baskı, FTX’in iflasının ardından ivme kazandı. Aralık ayında, Binance ABD yatırımlarından çekilmeyi düşünmeden önce, kripto kredi firması Nexo, benzer baskılar nedeniyle ABD pazarındaki faaliyetlerini ve hizmetlerini kademeli olarak durduracağını duyurdu.

Daha önceki gelişmelerde Binance, Signature Bank ile ticari ilişkisini sonlandırmasının ardından ABD doları yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığını duyurmuştu. Bu saldırı ve Binance CEO’sunun geçen haftaki açıklamaları aslında borsanın ABD’deki faaliyetlerine son verme ismine dair bazı ipuçları verdi.

Binance, ABD’deki yatırımlarını geri çekmeyi düşünse de ABD yan kuruluşu ve bağımsız bir şirket olan Binance.US’un faaliyetleri devam ediyor.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu