Haber

CHP’de Seçim Hazırlığı: Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu Başbaşa Görüştü

CHP’de Pazartesi günü Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında seçim stratejisinin görüşüldüğü toplantı düzenlendi. Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu’nun İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile baş başa görüştüğü öğrenildi.

Millet İttifakı’nın Pazartesi günü gerçekleştirdiği Ortak Politikalar Mutabakat Zaptı tanıtım toplantısının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanlığı’nda kurmaylarıyla yaptığı seçim strateji toplantısında öne çıktı.

Habertürk’ten Yetenekli Kılıç’ın haberine göre, Kılıçdaroğlu başkanlığındaki toplantıya İBB Lideri Ekrem İmamoğlu da katıldı. Yaklaşık 2 buçuk saat süren görüşmede İmamoğlu’nun İstanbul yerel seçimlerinde kampanya modeli olan “seçim kampanyası makinesi”nden bahsettiği belirtildi.

İstanbul Planlama Teşkilatı, Islahat Enstitüsü ve bazı uzmanların çalışmaları hakkında rapor sunduğu da kaydedildi.

MYK üyelerine seçim görevi

3 küme başkan yardımcıları, bazı MYK üyeleri, İstanbul Planlama Teşkilatı Başkanı, CHP Başbakan üyesi Gökhan Günaydın ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun Basın Başdanışmanı Tuncay Özkan’ın da katıldığı toplantıda CHP Genel Başkanı Tuncay Özkan, bazı MYK’lılara görev verdi.

Seçim sürecinde bu atamalar çerçevesinde kampanya yürütüleceği ve çalışmalara İmamoğlu’nun ekibinin destek vereceği belirtildi.

Yüz yüze görüştüler

Bu görüşmenin sona ermesinin ardından Ekrem İmamoğlu’nun 12’nci katta Kemal Kılıçdaroğlu ile baş başa görüştüğü öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu