Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bir daha gelmem” dediği Davos Zirvesi’ne 6’lı masadan bir lider davet edildi

Her yıl siyaset, iş dünyası, uluslararası kuruluşlar ve sivil toplum temsilcilerini bir araya getiren ve Davos Zirvesi olarak bilinen zirve. Dünya ‘Ekonomik Forum’ yıllık toplantısı bu yıl 16-20 Ocak 2022 ortalarında yapılacak. Pandemi nedeniyle üç yıllık aradan sonra yeniden yapılacak toplantılarda ekonomiden bilim ve teknolojiye, uluslararası bağlantılardan sanata kadar birçok konunun masaya yatırılması bekleniyor.

BABACAN DAVOS’A DAVETLİ

DEVA Partisi’nden edinilen bilgiye göre Davos Zirvesi’ne Genel Başkan Babacan da davet edildi. Babacan’ın katılım durumunun önümüzdeki günlerde netlik kazanacağı belirtildi.

DAVOS YÜKSEK NEDİR?

1970 yılında başlayan Dünya Ekonomik Forumu bu yıl 50. yılını kutluyor. Kuruluşun vizyonu ‘Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek’ olarak özetlenmiştir. İsviçre’nin kayak merkezlerinden biri olan Davos’ta her yıl düzenlenen Forum’da dünya başkanları, uluslararası şirketlerin yöneticileri, akademisyenler ve yardım kuruluşlarının temsilcileri öne çıkarak iklim krizinden dünyanın sorunlarına çözüm arıyor. gelir adaletsizliğine Davos zirvesi olarak da anılan bu düzenleme, aynı anda birçok isim için kapalı kapılar ardında görüşme imkanı da sunuyor. İş anlaşmaları müzakere edilir, ülkelerin başkanları gündemlerini ele alır.

Kaynak: ANKA / Yeni

haberarac.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu