Teknoloji

Gmail’in sizin için e-posta yazan yapay zeka aracı “Yazmama yardım et” de Android ve iOS’a geliyor

Google, e-posta hazırlama aracı Help Me Write’ı Android ve iOS cihazlarına sunmaya başladı.Workspace Labs’ın bir modülü olan üretken AI aracı, geçen ay Google I/O 2023 etkinliğinde duyurulmuştu ve artık kullanıcıların Gmail’in web sürümünde denemeleri için hazır.

9to5Google tarafından tespit edilen Android ve iOS’taki e-posta yazma aracı, Gmail’in masaüstü sürümüne benzer şekilde çalışır. İhtiyaca göre e-posta taslakları hazırlayan yapay zekaya doğal dil istemleri gönderebilirsiniz. E-posta taslağı yardımı Resmileştir, Detaylandır, Kırp veya Kendimi Şanslı Hissediyorum gibi çeşitli seçeneklerle düzenlenebilir. Ayrıca taslağı beğenmediyseniz AI aracından metni yeniden yazmasını isteyebilirsiniz ancak yeni bir metin isteğinde bulunduktan sonra önceki sürüme geri dönemeyeceğinizi unutmayın.

Yazmama Yardım Et kullanıcıların Google’ın Gmail, Dokümanlar veya Slaytlar gibi iş uygulamalarında yeni yapay zeka özelliklerini denemesine olanak tanıyan bir test programı olan Google Workspace Labs’ın bir modülü olarak sunulur. Ancak, Google Workspace Labs özelliklerini tıbbi, yasal, finansal veya diğer profesyonel tavsiyeler olarak değerlendirmezsinizdiye uyarıyor.

Yazmama Yardım Et’i kullanmak için önce Android veya iPhone’unuzda Gmail uygulamasını açmanız ve Oluştur düğmesine dokunmanız gerekir. Bu ekranın sağ alt köşesinde Yazmama Yardım Et düğmesini göreceksiniz. Burada AI tarafından oluşturulan metni istediğiniz gibi düzenleyebilir ve ayrıca Google’a geri bildirim gönderebilirsiniz.

Ayrıca, cihazınızda Help Me Write’ı kullanmak için Google Workspace Labs’e kaydolmanız gerekir. Programda yeniyseniz, özelliğin taşınabilir uygulamanıza gelmesi biraz zaman alabilir. Google’ın AI yazma asistanı, hemen bir blog gönderisi yazabileceğiniz veya daha fazla ayrıntı eklemek için mevcut metni yeniden yazabileceğiniz Google Dokümanlar’da da mevcuttur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu