Haber

Refah Partisi Yeniden Genel Başkanı Fatih Erbakan’dan Açıklama

Depremden etkilenen Adıyaman’da incelemelerde bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Örgütümüzün binlerce üyesi deprem bölgesinde ilk günden bu yana hem depreme destek olmak için çalışmalarını sürdürüyor. arama kurtarma ekipleri ve yardım sağlamak.”

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, depremden etkilenen Adıyaman’da incelemelerde bulundu. Partinin Bursa İl teşkilatının Adıyaman’da kurduğu aşevinde vatandaşlarla buluşmaya gelen Erbakan, ardından çöken binaların enkazında inceleme yaptı. Vatandaşlarla sohbet eden Erbakan, taziyelerini iletti. Erbakan çocuklara oyuncak da dağıttı.

“Örgüte mensup binlerce üyemiz ilk günden beri sahada”

Partisinin deprem bölgesinde yürüttüğü çalışmalarla ilgili incelemelerde bulunan Erbakan, “Geçen hafta deprem bölgesine geldik. Bu hafta yine ziyarete gidiyoruz. Dün Hatay Antakya ve diğer ilçeleri gezdik. Bugün de yürütüyoruz. Adıyaman, Besni ve Gölbaşı’nda incelemeler.Yarın Malatya’dayız.Türkiye’nin Doğanşehir ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulunacağız.Akşam Gaziantep’e de taziye ziyareti yapacağız.Deprem mağdurlarının acılarını paylaşmak için buradayız, geçmiş olsun dileklerimizi iletmek, bölgede görev yapan yetkililere ve sivil toplum kuruluşu gönüllülerine bilgi vermek amacıyla Refah Partisi olarak depremin ilk anından itibaren tüm teşkilatlarımızla seferber olduk. Bölgeye bugüne kadar 322 tır yardım malzemesi 62 jeneratör ve 436 çadır gönderildi Bundan sonra İstanbul teşkilatımız Kahramanmaraş’ta Konya teşkilatımız da Konya’da. Hatay’ın Hassa ilçesi. Bir şehir kurmak için çalışmalarını sürdürüyorlar. Refah Partimizin ilk günlerden itibaren uyumun sağlanması için lojistik merkezleri Kayseri, Kahramanmaraş, Mersin ve Elazığ’da kuruldu. Bu depolar hizmet vermeye devam etmektedir. Zelzele bölgesinde 7 adet aşevi kurduk. Günde 2.000 kişiye sabah, öğle ve akşam yemekleri sağlamak için çalışıyorlar. Bunların yanı sıra binlerce örgüt üyemiz de ilk günden bu yana arama kurtarma ekiplerine destek olmak ve yardımcı olmak amacı ile deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu